Gratka dla inwestorów

26 czerwca 2019

Nowa inwestycja to nie tylko utworzenie przedsiębiorstwa od podstaw, to również zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu czy zasadnicza zmiana dotycząca procesu produkcyjnego lub zróżnicowanie asortymentu o produkty do tej pory niewytwarzane. Inwestor planujący takie działanie może ubiegać się o pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego. Ulga udzielana jest na podstawie zeszłorocznej Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

Szczegóły wsparcia dla przedsiębiorców były tematem poniedziałkowego spotkania organizowanego przez Biłgorajskie Centrum Obsługi  Inwestora. Gościem konferencji dla przedsiębiorców był ekspert z Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej, organu koordynującego wydanie decyzji o wsparciu. 
Przedsiębiorcy inwestujący na terenie miasta i gminy Biłgoraj mogą, w zależności od kryteriów, otrzymać pomoc w postaci zwolnienia z podatku na 15 lat. Maksymalna intensywność pomocy regionalnej wynosi aż 70%.
Organizacja spotkania umożliwiła przedsiębiorcom zapoznanie się z założeniami ustawy i płynącymi z niej korzyściami dla inwestorów.

 

 

Reklama

Nie przegap